Nenad Bjelica’dan çarpıcı açıklamalar! Galatasaray, Kourbelis, Umut Bozok, Trezeguet, Bakasetas, Orsic…

Merhabalar,

Sahadaki en büyük gayelerinden bir adedinin sorumluluk alabilecek oyunculara sahip olmak olduğunu aktaran Nenad Bjelica, “Bizim alandaki en büyük gayelerimizden bir tanesi sorumluluk alabilecek oyunculara sahip olabilmek. Hamsik deneyiminde bir oyuncu bulabilmek kolay değil. Bizim de görüştüğümüz birçok oyuncu var. Marek deneyiminde bir oyuncu bulabilirsek takımımızı katmayı planlıyoruz. Galatasaray, ligin en uygun ekibine sahip olduğu için şampiyon oldular. Yalnızca ferdi olarak oyunculara bağlamamak gerekiyor” dedi.

nenad bjelicadan carpici aciklamalar galatasaray kourbelis umut bozok trezeguet bakasetas orsic 0 OnBGWZjg

“Dimitris Kourbelis ortamıza katılacak”

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Yunan savunma oyuncusu Dimitris Kourbelis’in kadroya katılacağını belirten Hırvat çalıştırıcı, “Yönetim ile her gün görüşüyoruz. Ekibe nasıl oyuncular katılması gerektiği konusunda niyetlerimizi paylaşıyoruz. 6-7 oyuncu takımımıza katmayı düşünüyoruz. Takımda gidecek oyuncuların durumuna nazaran de transfer yapabiliriz. Yunan oyuncu Dimitris Kourbelis ortamıza katılacak. Çalışmalarımız sürüyor. Kimi oyuncular yaptığımız görüşmeler ileri düzeyde 30 Haziran’da yapacağımız birinci idmanda 5-6 yeni oyuncunun ortamızda olabileceğini söyleyebilirim” tabirlerini kullandı.

“Takımı güçlendirmek istiyoruz”

Son maçlarda âlâ bir grup performansı sergilediklerinin altını çizen Bjelica, “Belki bek durumuna oyuncu bakmıyoruz diyebilirim. Eren ve Arif’i o bölgede değerledirmek istiyoruz. Kaleye de bakmıyoruz. Uğurcan’a çok astronomik bir teklif gelirse o vakit bakabiliriz. Ekibi güçlendirmek istiyoruz. Geldiğim birinci günde mental olarak yıkılmış bir oyuncu kümesi vardı. Sivasspor maçı öncesi hoşuma gitmeyen şeyler gördük. Bizim de kurallarımız var ve bunları oyuncularla paylaştım. Artık güzel gidiyoruz. Kazanmak için çalışmaya hazır bir oyuncu kümemiz var. Bizim de âlâ ve makus günlerimiz olacaktır ancak uygun gittiğimizi söyleyebilirim. Trabzonspor olarak üzerine koyarak bizler de yeni muvaffakiyetler elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

nenad bjelicadan carpici aciklamalar galatasaray kourbelis umut bozok trezeguet bakasetas orsic 1 Kc9EA31t

“Genç oyunculara baht vermek istiyoruz”

Bjelica, kiralık oyuncularla ilgili olarak ise “Kulübümüz onları takip ediyordu. Ben de bu mevzuda bilgilendirme aldım. Bu oyunculardan ortamıza katılan oyuncular olacak. Kampta onların kendilerini gösterme fırsatı verrmek istiyoruz. Hepsi olmasa da 3-4 oyuncunun kampa katılmasını istiyoruz. Altyapıdaki oyuncuları ortamıza katarak onları ödüllendirmek istiyoruz. Trabzonspor’da her vakit bunlar olacaktır. Trabzonspor yarışmacı ve mücadeleci bir ekip. Barcelona da vakit zaman alt yapıdan oyuncu katmakta kasvetler yaşayabiliyor. Biz genç oyunculara fırsat vermek istiyoruz. Onlara baht vermek en büyük isteğimiz. Lakin bu oyuncuları gerçek vakitte oynatabilmek önemli” biçiminde konuştu.

“Trezeguet ve Umut Bozok ile özel bir görüşme yapmadık”

Performanslarında artış olan Trezeguet ve Umut Bozok ile ilgili olarak Nenad Bjelica, “Onların da kalmalarını umuyorum. Reddedilemeyecek bir teklif gelirse onlar ismine ayrılık olabilir. Oyuncularla geldiğimizde çok özel bir görüşme yapmadık. Umut Bozok, döneme baktığımızda çok fazla forma talihi bulamamıştı. Teknik adam değişikliği her oyuncu için yeni bir fırsat olur. Onun da bunu uygun pahalandırmak istediğini söyleyebilirim. Dönem genelinde talih bulmasa da çok fazla çalışan bir oyuncuydu. Trezeguet de sakatlıklar yaşadı. Buna karşın gruba katkı sağlamaya çalışarak, fark oluşturmak istedi” tabirlerini kullandı.

nenad bjelicadan carpici aciklamalar galatasaray kourbelis umut bozok trezeguet bakasetas orsic 2 GUNyF8T7

“Bakasetas ile maçtan evvel konuşmuştuk”

Alanyaspor maçında uzak uzaklıktan attığı golle dikkat çeken Yunan oyuncu Anastasios Bakasetas ile maçtan evvel konuştuğunu lisana getiren Bjelica, “Bakasetas ile maçtan evvel konuşmuştum. Kaleye şut atması gerektiğini söylemiştim. Daha fazla denemesi gerektiğini belirtmiştim. Attığı golden sonra da bu sevinci yaşadık. Önümüzdeki dönem daha yarışmacı bir lig bekliyorum. Avrupa’da olmayacağız. 3 günde bir maç oynamayacağız. Bu defa daha fazla çalışma fırsatı bulacağız. İstanbul takımlarıyla bu çabayı en uygun formda sürdürebilmeyi umuyorum. Teknik adam olarak her vakit en yukarıyı hedefleyen bir insan oldum” dedi.
Yusuf Yazıcı ile Stefano Denswil’in sakatlıklarının bulunduğunu vurgulayan Bjelica, “Yusuf Yazıcı ve Denswil’in bizle olmama nedenleri sakatlıklarından ötürü. Denswil, Sivasspor maçında sakatlık yaşadı. Yusuf Yazıcı ise Fenerbahçe maçında sakatlık yaşadığı için bizmle birlikte değiller. Denswil’in 30 Haziran’da yapılacak kampta bizimle olacağını umuyorum” biçiminde konuştu.

Petkovic ve Orsic konusu

51 yaşındaki teknik yönetici, Petkovic ve Orsic’in transfer söylentileri ile ilgili olarak ise “Ben de geldiğim birinci günden beri yaklaşık 25 tane Hırvat oyuncuyla ilgili olarak haberler görüyorum. Kimilerinin ortamıza katılması imkansız, kimileri tahminen mümkün olabilir. Petkovic ve Orsic’i ortamıza katabilirsek bu grubumuza yaptığımız uygun bir katkı manasına gelir. Görüşmelerimiz sürdürülüyor. Yalnızca bu oyuncularla değil bütün oyuncularla görüşmeler sürüyor. Yazılan kimi isimlerle mümkün, kimileriyle ise mümkün değil. Bu oyuncuları kendi bünyemize katmamız çok kolay olmayacak tabiki lakin Trabzonspor için en güzel oyuncuları en hakikat oyuncuları bulmaya çalışıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

nenad bjelicadan carpici aciklamalar galatasaray kourbelis umut bozok trezeguet bakasetas orsic 3 3nfKA5Ey

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın