Binance Destekli Bu Altcoin ‘Peg’ini Kaybetti!

Merhabalar,

Kripto para piyasasında esaslı bir altcoin/stablecoin olan TrueUSD (TUSD) için farklı bir gelişme oldu. Binance takviyeli coin, şaşırtan bir halde, ABD dolarına olan sabitinden sapma (de-peg) yaşadı. Bu beklenmedik gelişme telaşları artırdı ve kripto topluluğu içinde bir belirsizlik dalgası yarattı. İşte detaylar…

Binance takviyeli bu altcoin için kaygı var

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere TUSD üzere stablecoinler, klâsik para ünitelerine sabitlenmiş istikrarlı bir kripto varlık sağlayarak kripto para ünitesi ticaretini kolaylaştırmada çok kıymetli bir rol oynamıştır. Sabitleme, stablecoinin pahasının sabit ve öngörülebilir kalmasını sağlayarak piyasadaki dalgalanma periyotlarında yatırımcılar için inançlı bir liman sunuyor. Bununla birlikte, TUSD’nin pahasının son vakitlerde 0,9951 dolara düşmesi, stablecoinlerle bağlı istikrar varsayımını paramparça ederek kripto piyasasında değerli bir bozulmaya neden oldu. Yazım sırasında coinin sabitine yine döndüğünü belirtmekte yarar var.

binance destekli bu altcoin pegini kaybetti 0

Bu ani düşüşün akabinde TrueUSD, ortakları Prime Trust aracılığıyla TUSD minting’inin bir sonraki duyuruya kadar durdurulduğunu belirten bir açıklama yayınladı. Nevada merkezli düzenlenmiş bir kripto saklama uzmanı olan Prime Trust, TrueUSD’nin oluşturulmasında ve sürdürülmesinde tesirli olmuştur. Basım hizmetlerindeki bu duraklamaya karşın TrueUSD, kullanıcılara minting ve itfa hizmetlerinin etkilenmediği ve her zamanki üzere çalışmaya devam edeceği konusunda teminat verdi.

İşlemler meselesiz gerçekleşiyor

TrueUSD’nin açıklamasında, kullanıcılar ve yatırımcılar ortasındaki tasaları hafifletmeye çalışarak, “Diğer bankacılık kurumlarıyla iştiraklerimiz bozulmadan devam ediyor. Sıkıntısız süreçlere müsaade veriyor” denildi. Stablecoinin mevcut iştiraklerini sürdürme taahhüdü, “de-peg”i çözmek ve kıymetine istikrar kazandırmak için faal olarak çalıştığını gösteriyor.  Bununla birlikte, olay elbet, kıymetli fiyat dalgalanmalarına eğilimli klâsik kripto para ünitelerine emniyetli bir alternatif sağlamak için tasarlanan stabilcoinlerin genel istikrarı hakkında sorulara yol açtı.

binance destekli bu altcoin pegini kaybetti 1 44Aq3ZSP

Kripto piyasası, dalgalanmalarıyla bilinse de, pahası muhafazanın ve süreçleri daha kesin bir biçimde gerçekleştirmenin bir yolu olarak stablecoinlere güvenmeye başladı. Bu olay, stablecoinlerin, isimlerine karşın, piyasa güçlerine karşı büsbütün bağışık olmadıklarını hatırlatıyor. Piyasa talebi, likidite ve destek varlıkların istikrarı üzere faktörler stablecoinlerin kıymetini etkileyebilir ve potansiyel olarak sabitlerinden sapmalara yol açabilir.

Kripto piyasası gelişmeye devam ettikçe, stablecoin projelerinin kullanıcılarına itimat aşılamak için şeffaf bağlantı ve sağlam paydaşlıklar sürdürmesi çok değerli. TrueUSD’nin de-peg’i,  stablecoin ekosistemlerinde bile daima tetikte olma ve risk değerlendirmesi gereksinimini vurguluyor. Piyasa iştirakçileri, TrueUSD ve öteki stablecoinlerin projelerinin bu zorlukları nasıl aşacağını merak ediyor. Traderlar ve yatırımcılar, piyasada istikrarı nasıl tekrar sağladığını görmek için elbet durumu yakından izleyecektir.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın